Při pokusu o nelegální překročení železné opony na Šumavě zahynula před 37 lety nedaleko od Poledníku dvojice východních Němců. Frank Labuschin (1963) společně s přítelkyní Heike Bischofovou (1965) umrzli zřejmě 14. března 1988. Jejich těla byla nalezena až na úplném konci května téhož roku. Zamilovaný pár se rozhodl překročit hranici v době, kdy nečekaně napadlo velké množství sněhu a panovaly silné mrazy. Přecenili své síly, padli vysílením a následně umrzli. Zapomenutou i utajovanou tragédii nyní odhaluje Plzeňská Drbna díky pátrání badatele a publicisty Zdeňka Roučky.
Dva muži v Bavorsku onemocněli smrtícím bornavirem. Jeden zemřel, druhý bojuje v nemocnici o život. Bornaviry způsobují akutní zánět mozku. Německý zdravotní úřad zjišťuje, kde přesně se muži nakazili. Místní úřady mezitím uklidňují znepokojené obyvatele. Onemocnění, které ve většině případů končí smrtí pacienta, roznáší drobný savec hojně žijící také na západě Čech.
V doprovodu tří strážců na motocyklech přijel prezident Petr Pavel na své motorce do míst bývalé šumavské osady Gruberg nedaleko Prášil. Zúčastnil se tam odhalení nového památníku připomínajícího bitvu ze 6. května 1945, při níž Američané zabili 21 německých kadetů, kteří chtěli bojovat do posledního dechu. O hodinu dříve už prezident navštívil pomník ve 12 km vzdálené zaniklé obci Zhůří. Tam se nachází pomník připomínající jinou bitvu z 5. května, kdy padli američtí vojáci do německé léčky a deset z nich přišlo o život.
Velkou vlnu emocí vyvolal případ jednadvacetiletého Ukrajince, který nezvládl řízení a naboural na náměstí Republiky v Plzni do jednoho z domů. Kousek dál stál hlouček lidí, řidič sám nebyl opilý ani zdrogovaný. Z události vyvázl bez zranění a s pokutou 1500 korun, což sklidilo obrovskou kritiku. Police případ opětovně prošetřila a nedošlo podle ní k pochybení. Zároveň ale zjistila další přestupky, které nehodě předcházely.
Obrovské pozdvižení způsobila zpráva o záhadném zmizení asi 150 labutí velkých z historického jádra Prahy. Okamžitě se vyrojila celá řada bizarních konspiračních teorií na to, co se s labutěmi stalo. Jejich autoři nejčastěji uváděli, že labutě zabili, uvařili a snědli Ukrajinci. Podle jiných zaručených informací měly skončit labutě ve vietnamské tržnici SAPA. Nic takového se ale nepodařilo potvrdit a ani prokázat. A záhada pokračuje.
Asi 70 lidí, z nichž mnozí měli na hlavě nasazené kšiltovky s nápisy SILNÉ ČESKO a SORRY JAKO, sledovalo na náměstí v Blovicích na jižním Plzeňsku předvolební mítink Andreje Babiše a hnutí ANO. Obecenstvo tvořili převážně senioři, našlo se ale i několik mladších osob. Poslechnout si nejvážnějšího kandidáta na post budoucího premiéra přišlo i pár školáků. O velký rozruch se postaral známý Babišův odpůrce s transparentem. Čelit musel obrovské agresi a vulgaritám ze strany přítomných.
Plzeňští zastupitelé v drtivé většině schválili novelu protialkoholní vyhlášky. Rozšíří se tím počet míst se zákazem konzumace alkoholu na veřejném prostranství mimo centrum i na Lochotín, Slovany, Doubravku a Litice. Jde o 34 lokalit, dosud byly čtyři. Někteří opoziční zastupitelé to nazvali prohibicí a upozorňují, že se problém pouze odsune jinam. Místo represe by dle nich mělo jít město i cestou prevence.
Plzeňské pivo se správnou pěnou vám načepují i v zahraničí. Plzeňský pivovar si totiž školí takzvané tapstery. Výčepní z celého světa se jezdí do západočeské metropole učit, jak správně pečovat o zlatavý mok. Jedním z nich je například Liam ze Švédska, který navíc točí zábavná videa na Instagram, kde rozbíjí například mýty o pivní pěně. Zejména české fanoušky pak pobavil i jadrnými českými slovíčky.
V rámci předvolební roadshow dorazil premiér Petr Fiala (ODS) i na debatu v Plzni. Už před samotným zahájením stály před vchodem hloučky lidí s transparenty, píšťalkami a českými vlajkami. Příchod současného předsedy vlády doprovodili lidé salvou nadávek. Ani v sále to nebylo o nic lepší. Pár křiklounů totiž přehlušilo ty, kteří přišli v poklidu diskutovat.
Oba motoristy, kteří se svými automobily parkovali přímo u památníku americké 90. pěší divize na místě zaniklé šumavské obce Zhůří, již vypátrali pracovníci Správy Národního parku Šumava. Řidiči vozidel s pražskými registračními značkami dostali pokuty. Další sankce ještě budou následovat. Na silnici u pomníku totiž neměli s automobily co dělat, natož tam nocovat.